неділя, 7 червня 2015 р.

Такий шкідливий і корисний чай

     Вітаю вас, любі мої! Прийшло літо, а з ним  - неймовірна кількість випитої рідини. Найчастіше ми вживаємо воду, каву та час. Якщо про користь першої відомо всім. Про шкідливість другої теж знють всі, то нам залишається третє - чай. Здавалобся, про що тут можна говорити? Адже всі знають що чай корисний. Але не все так просто! Виявляється, що наш улюблений "корисний" чай не такий вже й корисний!

     Ми звикли пити різний рай: чорний, зелений, червоний, жотий, із різним смаками та без них, в пакетиках та листовий. Але практично усі ми п'ємо його так, як нам зручно. Практично ніколи ми не задумуємось про те, як саме пити чй щоб він приніс лише користь.
     Тож, любі мої, сьогодні я хочу поділитись із вами такою інформацією. Як зазвичай хочу спочатку поговорити про потипокази. Ви здивовані? Так, любі мої, виявляється для чаю теж є протипокази:

  • Вагітність. Чай, а особливо міцний, містить кофеїн який може негативно вплинути на розвиток плоду, а також може спричинити недостачу ваги у нього. Також внаслідок вживання чаю пришвидчується серцебиття та сечовипускання. Остннє неприємне саме по собі, але в додаток ще й збільшується навантження на серце та нирки, це може підвищити вірогідність появи токсикозу.
  • Виразка дванадцятипалої кишки й шлунка, підвищена кислотність. Так, чай покращує травлення, але якщо людина хворіє згаданим хворобами, то від чаю варто відмовитись. Це пов'язане з тим, що чай стимулює секрецію шлункової кислоти.
  • Атеросклероз та гіпертонія. Людям із цими захворюванями варто відмовитись від чорного та міцного зеленого чаїв. Усе через теофілін і кофеїн, які збуджують центральну нервову систему.
  • Підвищена діяльність щитовидної залози (тиреотоксикоз), артрит та подагра. Хто хворіє цією недугою також відмовтесь від чорного та зеленого чаїв.
  • Безсоння чи схильність до неї. Якщо ви стикаєтесь із цією проблемою, то не пийте чай після 18 години дня. Чай збуджує центральну нервову систему та головний мозок!
  • Підвищена температура тіла. Згідно досліджень вчених, виявляється, що теофілін чаю підвищує температуру. Окрім того він володіє сечогінним ефектом,  це робить неефективними жарознижувальні препарати.
Окрім протипоказів я хочу описати і кілька порад стосовно заварювання та вживання чаю. Сподіваюсь це допоможе отримати вам користь а не шкоду.

  1. Не можна пити чай на пустий шлунок чи відразу після споживання їжі. Пити потрібно хоча б через пів години після їжі. Ударна доза чаю, випитог на пустий шлунок чи відразу після їжі, для незвиклого організму може викликати ітоксикацію. Проявляються настіпні симптоми: запаморочення, неспокій, нетверде стояння на ногах, неприємні відчуття в шлунку, голод. Для зняття симптомів з'їжте фруктів чи меду.
  2. Оптимальна температура чаю не ище 56 градусів за Цельсієм. Обпалююче гарячий чай не люблять ніжні тканини горла, стравоходу та шлунка. А холодний чай може стати причиною застою холоду, скупченню мокроти та пониження тонусу.
  3. Не заварюйте чай надто довго. Через це втрачається аромат, прозорість, смак, харчова цінність.
  4. Не можна запивати чаєм ліки. Їхні властивості руйнуються під впливом дубильних речовин чаю.
  5. Заварений чай не можна тримати довго. Вже через добу після заварки він стає небезпечним через велику кількість бактерій. Вживати його неможна. Однак,якщо він ще не зіпсутий, то використовуйте його зовнішньо. Він підходить для лікування запалень порожнини рота, пошкоджень шкіри, промивання очей.
  6. Аболютно несумісний чай з алкоголем. Під удар, іноді навіть смертельно небезпечний,  потрапляють нирки, судини та серце. Це спричинено через подвійну дозу стимуляції організму яка одинаково йде від спиртного та від чаю.
  7. Якщо випити надто багато чаю чи неправильно його заварити, то може виникнути "чайне сп'яніння". Шкода аналогічна як і від алкогольного сп'яніння.
Що ж, любі мої, сподіваюсь мої поради стануть для вас прекрасно пересторогою і ви уникните тих неприємностей, які можуть виникнути через "шкіідливий" чай. Бажаю вам лише приємного та корисного чаювання!

Немає коментарів:

Дописати коментар