неділя, 22 лютого 2015 р.

Кінопремія "Оскар". Маловідомі факти.

Вітаю вас любі мої! До церемонії вручення нйпрестижнішої кінопремії "Оскар" залишились лічені години. І щоб якось скоротити цей час рекомендую вам перечитати деякі маловідомі, але напрочуд цікаві факти з історії "Оскару":

  • Отримуючи "Оскар" за роль хворого на СНІД гея у фільмі "Філадельфія", Том Хенкс виголосив подячну промову, яка потім лягла в основу комедії з Кевіном Клайном "Вхід і вихід". Річ у тому, що Хенкс подякував своєму шкільному вчителеві із сценічної майстерності, розкривши при цьому його нетрадиційну орієнтацію.
  • За всю історію від "Оскара" відмовилися троє людей: в 1935 році - Дадлі Ніколс, котрий страйкував разом з Гільдією сценаристів США; у 1971 році - Джордж С. Скотт, який назвав церемонію "м'ясним парадом"; в 1972 році - Марлон Брандо, котрий протестував проти стеоретипного зображення індіанців у кіно.
  • Усі лаурелати "Оскара" підписують договір, згідно з яким вони не мють права продавати золоту статуеткку, не запропонувавши її попередньо Американській кіноакадемії за символічну суму в один долар.
  • Запечатані конверти з іменами лаурелатів "Оскара" були введені в 1941 році, через рік після того, як газета "LA Times" порушила ембарго для преси та опублікувала результати ще до оголошення переможців. Доречі, минулого року стався схожий казус коли по телебаченн. показали "Оскар" з ім'ям актора (це був сюжет про те як створюються статуеки).
  • Відповідно до існуючого регламенту, номінуватися на "Оскар" можуть тільки ті фільми, які демонструвалися в Лос-Анджелесі не менше 7 днів. Через це правило сталася курйозна історія з фільмом Чарлі Чапліна "Вогні Рампи", який вийшов у 1952 році, але на екрани Лос-Анджелеса чомусь не потрапив. Тільки в 1973 році стрічку показали в цьому місті, як наслідок вона була відмічена "оскаром" за кращу музику.
  • Альфреду Хічкоку і Вільяму Холдену належить рекорд за стислістю вдячної промови на церемонії вручення "Оскара". Отримавши статуетку, вони виголосили лише одне слово: "дякую".
  • Меггі Сміт отримала "Оскар" за роль другого плану у фільмі "Каліфорнійський готель" (1978), де вона зіграла актрису, яка втратила свою золоту статуетку. Це єдиний випадок в історії, коли премією Американської кіноакадемії була відзначенв стрічка, в сюжеті якої важливе місце посідає "Оскар". А ось "Хрещений батько" став єдиним володарем "Оскара" за кращий фільм, в якому золота статуетка була покзана в кадрі.
  • "Останній імператор" - єдиний в історії фільм неамериканського і небританського виробництва, який завоював "Оскар" за кращий фільм. За іронією долі, ця стрічка не могла потрапити в категорію "Кращий фільм іноземною мовою", оскільки була в основному знята англійською мовою.
  • Джон Сі Райлі - єдиний сучасний актор, що взяв участь відразу в трьох стрічках, які в один і той самий рік (2002) претендували на "Оскар" за кращий фільм. Ці стрічки: "Чикаго", "Годинник" і "Банди Нью-Йорка".

    Що ж це невеличкий перелік маловідомих фактів. Можливо ще більше цікавих фактів і досі не відомо. А можливо усе ще попереду і цьогорічний "Оскар" принесе немало цікавого. Залишилось чекати зовсім мало! Успіху вашим кумирам!

Немає коментарів:

Дописати коментар